Červen 2012

Avatar: The Last Airbender

13. června 2012 v 0:41 | urzu 7 a Dorry(editor)
Nebo taky Avatar: The Legend of Aang

Dneska bych vám chtěl představit anime, které vlastně ani anime není. Avatara vytvořilo americké studio Nickelodeon, ale já to na začátku považoval za anime s docela dobrým příběhem.
Abychom se dostali do příběhu: Existují čtyři národy, přičemž někteří lidé mají moc ovládat živly pomocí zvláštního bojového umění. Máme tu Vodní kmeny (Water Tribes), Království země (Earth Kingdom), Vzdušné nomády (Air Nomads) a konečně Národ ohně (Fire Nation). A právě poslední jmenovaný národ využil zmizení Avatara, vládce všech čtyř živlů, který udržoval mír mezi národy, a začal válku, která se po 100 letech válčení sice blíží ke konci, ale kdo ví, kdo ji vyhraje a jak to celé nakonec dopadne.
Mladý válečník Sokka a jeho sestra Katara, poslední vládkyně vody, náhodou najdou v ledu zamzlého kluka, který je posledním Avatarem - věčně se převtělujícím vládcem všech čtyř živlů. Jenže jeho nynější inkarnace je jenom dvanáctiletý kluk Aang, poslední žijící Vzdušný nomád, který teprve začne zjištovat, jak děsné následky mělo jeho zmizení. A tak se se Sokkou a Katarou a později i s Toph vydávají na Appovi, Aangově vzdušném bizonovi, na cestu plnou dobrodružství, nebezpečí a nových přátelství, aby se Aang naučil ovládat všechny čtyři živly a mohl znova nastolit mír.
Aby to nebylo tak jednoduché, mají v patách Lorda Zuka, prince Národa ohně s celou jeho armádou, který je chce zničit, a dobrodružství začíná.

Seriál je rozdělen do 3 sezón:
  • Kniha první: Voda
  • Kniha druhá: Země
  • Kniha třetí: Oheň