Březen 2012

Zeměplošský maškarní bál

3. března 2012 v 20:56 | urzu 7 a Dorry(editor)
Byl jsem se podívat na maškarní bál Klubu Terryho Pratchetta, který byl vyvrcholením roční sbírky na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci a ten samý večer byl slavnostně její výtěžek předán AD Centru.
Už u vchodu příchozí vítal sám zeměplošský Smrť. Lístky do tomboly a pořádek hlídali samotní Auditoři reality. Smrť nás provázel celým večerem a k tanci a poslechu hrála výborná kapela.
V jedné přestávce bylo velmi povedené představení tanečníků Morrisova tance, pak opět hudba a tanec. V druhé přestávce měla být baletka Máša, ale někam se nám ztratila se Silverem a tak byla narychlo zařazena scénka o tom, jak se žije lidem s Alzheimerovou nemocí s tím Němcem, který krade věci. Taky si teďka nějak nemůžu vzpomenout jak to je. Byla to výborná scénka, která velmi zaujala.
Tombola byla nacpaná velice hodnotným cenami, mimo jiné i Kidbyho kresba knihovníka s osobním věnováním pro Terryho Pratchetta, výtvarné portfolio Joshe Kirbyho s podpisem Terryho Pratchetta a také výborně vypadající dort.
Soutěž v maskách hodnotil sám Jan Kantůrek, dvorní to překladatel Terryho Pratchetta. Dále se každý mohl nechat vyfotit profesionálním fotografem se Smrťem, na což se stála i fronta, pokud zrovna Smrť netančil s Auditorem či netvořil kreace s Darth Vaderem, a také s mladou stařenkou Oggovou.
Výborně jsem si zatančil dokonce jednou i s Auditorem reality. Všechny mé taneční partnerky uměly pěkně tančit a s jednou jsem tančil i bez zvuku hudby, ale i tak to byl nádherný zažitek. Byla tam dokonale báječná atmosféra.
Nakonec bylo vyhlašování nejlepších masek a hlavních cen v tombole. Já jsem sice nic nevyhrál, ale všichni šťastlivci úplně zářili štěstím.
Nejlepší masky podle poroty a vyhlášené Janem Kantůrkem byly:
  • Magráta Česneková za 3. místo
  • Dvoukvítek za 2. místo
  • A trojice Nac Mac Fíglů vyhrála první cenu, která byla jedna, tak nevím, jestli se o ni podělili nebo jestli se doma pak strhla ona rvačka, kterou jsou Nac Mac Fíglové proslulí
Na sbírce se vybralo více než 192.000 Kč. Předání výtěžku sbírky zástupcům AD Centra Doc. MUDr. Aleši Bartošovi bylo zlatým hřebem večera, a po té už bylo zakončení velkolepým a společným provedením Ježčí písně.
Timto chci velmi poděkovat především Hitt, ale i všem ostatním za milou společnost a dokonale prožitý večer. Zvláštní dík patří Auditorům reality/organizátorům za všechnu tu námahu s organizováním tohoto večera.
Těm z vás, které to zajímá, doporučuji návštěvu pražského Trpasliconu, kde se 10. března na veřejné schůzi Klubu Terryho Pratchetta dozvíte víc a také budete moci poznat Auditory osobně.
Fotky jsou zde :)