Jak se dá taky ušetřit

20. března 2011 v 1:58 | urzu 7 a Dorry (editor) |  Perličky aneb moje kecy
Jak se dá taky ušetřit na pojistce za plechovou berušku
Kamarádka začala dělat pro pojišťovnu, tak jsem jí pomáhal, aby mohla vykázat nějakou činnost.
Šli jsme na oběd a kafe a mezitím vyplnili hromadu papírů, které si doma předělala na návrhy pojistek do práce, aby je mohla ukázat šéfce. Jak to tak dělala, zjistila, že její návrh je o pár tisíc ročně levnější než zrovna platná pojistka. Tak jsem si zjistil možnost vypovězení a ukázalo se, že mám poslední šanci na osmidenní výpověď, protože se blížil konec 2 doby, kdy to ještě šlo. Po jejím uplynutí bych musel počkat celý rok, než by se dala zrušit. Jednou jsem prostě měl štěstí.
Hnedka jsme tam zajeli a vypověděli ji. Když už jsme znali konec pojistky, uzavřely jsme novou. Ony se prý pojistky nesmí krýt, tedy nesmí prý být v jeden okamžik dvě pojistky na jedno auto.
Když už se znala výše bonusu a další věci, tak se zjistilo, že moje nová pojistka nebude levnější jen o 2 tisíce, ale rovnou o 4 tisíce. Původní byla sleva po odečtení bonusu levnější o 60% a pojistka stala 10699 Kč.
Zatímco návrh nové smlouvy zněl na 8400 a výsledná, teď platná, pojistka je za 6238 Kč a to je sleva na bonusech jen 40%.
To je síla, co? Jen změnou pojišťovny jsem ročně ušetřil 4461 kaček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama