Březen 2011

Matějská

20. března 2011 v 2:08 | urzu 7 a Dorry (editor) |  Perličky aneb moje kecy
Teda řeknu vám, jak mi nešlo psaní v posledních měsících, tuhle noc jsem napsal rovnou tři články.

Tenhle poslední je o matějské pouti konané jako každý rok na výstavišti v Holešovicich. Je tam opravdu spousta atrakcí od těch pro nejmenší přes strašidelné hrady nebo skleněná bludiště pro ty větší a největší, od poníka k minimotorkám přes šílené atrakce, která překonává pár G přetížení a testující odolnost všech orgánů, až po klasickou horskou dráhu či ruské kolo až po autodromy pro všechny. Už dlouho jsem neviděl tolik karambolů jako tam. Všichni se nádherně bavili a bourali, jak o život.

Ale ceny pod 50 kaček za atrakci nejdou, spíš se drží tak u 100 za jednu. A tak tam hotovost taje jak sníh v pekle. Za necelé 4 hodky tam padlo skoro 550 kč.
Ale zjistil jsem, že prcci mají odolnější žaludek a víc chuti do těch šílených atrakcí než rodiče.
Navíc, i když nádherně svítilo sluníčko, byla pěkná zima díky děsnému severáku.Doufám, že jsem aspoň někoho pobavil a že napíšete, jak se články líbily. Konstruktivní kritika je vždy vítána.

Jak se dá taky ušetřit

20. března 2011 v 1:58 | urzu 7 a Dorry (editor) |  Perličky aneb moje kecy
Jak se dá taky ušetřit na pojistce za plechovou berušku
Kamarádka začala dělat pro pojišťovnu, tak jsem jí pomáhal, aby mohla vykázat nějakou činnost.
Šli jsme na oběd a kafe a mezitím vyplnili hromadu papírů, které si doma předělala na návrhy pojistek do práce, aby je mohla ukázat šéfce. Jak to tak dělala, zjistila, že její návrh je o pár tisíc ročně levnější než zrovna platná pojistka. Tak jsem si zjistil možnost vypovězení a ukázalo se, že mám poslední šanci na osmidenní výpověď, protože se blížil konec 2 doby, kdy to ještě šlo. Po jejím uplynutí bych musel počkat celý rok, než by se dala zrušit. Jednou jsem prostě měl štěstí.
Hnedka jsme tam zajeli a vypověděli ji. Když už jsme znali konec pojistky, uzavřely jsme novou. Ony se prý pojistky nesmí krýt, tedy nesmí prý být v jeden okamžik dvě pojistky na jedno auto.
Když už se znala výše bonusu a další věci, tak se zjistilo, že moje nová pojistka nebude levnější jen o 2 tisíce, ale rovnou o 4 tisíce. Původní byla sleva po odečtení bonusu levnější o 60% a pojistka stala 10699 Kč.
Zatímco návrh nové smlouvy zněl na 8400 a výsledná, teď platná, pojistka je za 6238 Kč a to je sleva na bonusech jen 40%.
To je síla, co? Jen změnou pojišťovny jsem ročně ušetřil 4461 kaček.

Zeměplocha

20. března 2011 v 1:56 | urzu 7 a Dorry (editor) |  Perličky aneb moje kecy
Zdravím všechny
Opět jsem se pokusil něco napsat a tak přijďte všichni a komentujte, ať vím, jestli se líbí či je to brak

Dneska večer jsem si skočil do Klubu Ryba na Ruby vyzvednout klubové věci Zeměplochy. Z pouhé návštěvy se na konec stala půlka koncertu Mrakoplaše. Přišel jsem, vešel jsem a zrovna dohrávali písničku, pak dali ještě jednu a byla přestávka, během které jsem získal svůj nový polštář se Silverem, spoustu placek s postavami ze Zeměplochy a klubové tričko. Brzy bylo po přestávce a tak jsem rovnou zůstal na zbytek koncertu. Místní kočka mi dokonce uvolnila židli, takže bylo i kde sedět.
Mrakoplaš je kapela hrající takovou příjemnou bigbíto-folkovo-bluesovou hudbu, většinou vlastní tvorbu. Hodně dobře se to poslouchalo. A nejen ušima - celý ten podzemní prostor klubu jen vibroval bubny a skvělou hrou na několik elektrických kytar doprovázených harmonikou. Nejlepší byla poslední šeptaná píseň doprovázená tesklivě tichou harmonikou a bubny, kde se bubnovalo speciálně tichými paličkami.

Jaro

7. března 2011 v 16:08 | urzu 7 a Dorry (editor) |  Perličky aneb moje kecy
Jaro už se blíží mílovými kroky, už týden je teplo a jeden nemůže najít myčku, u které by už nestálo aspoň 5 dalších aut, což je vzhledem k délce programu čekání tak na 2 hodiny.
Dneska kolem poledního jsem ale měl štěstí. U nás u Shellky bylo volno, tak jsem zaparkoval před dveřmi myčky a šel si koupit mycí program. Než jsem se stačil vrátit bylo za mnou zase 5 aut.
Zato mám teď pěkně čisté auto, u kterého nehrozí, že si řidič nebo náhodný kolemjdoucí průchodem kolem zašpiní oblečení. Po té zimě vypadalo, jako kdybych každý den pořádal terénní závody bahnem.
Musím říct, že po umytí a naleštění vypadá moje beruška jako úplně nové auto.