Vydařený vikend 2

13. prosince 2010 v 23:14 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Tenhle víkend byl bezvadný díky příjemné společnosti a všem lidičkám v Pardubicích i všem milým a ochotným lidem v optikách, kde sem lítal v neděli. Podařilo se mi o víkendu odepsat oboje svoje brýle. U obou se ulomila nožička. Normálně si takhle čistím brýle, a když si je chci nasadit, zjistím, že mám v ruce jen nožičku. A tak poprvé po 4 letech co tahám náhradní brýle po kapsách, jsem je vyndal z pouzdra. Při mých dioptriích jsou  rezervní nutnost. Mám 11dioptrii a tak sem bez brýlí skoro slepý. Výroba nových trvá víc jak měsíc. Poslední vyráběli dokonce až v Kanadě. V katalozích moje dioptrie se vůbec nevyskytují.

Čert co nechtěl, minulost se zopakovala, ale tentokrát mi místo levé nožičky zůstala pravá nožička. Tak jsem se poptal už v Pardubicích, ale tam by brýle stejně poslali do Prahy. Tak jsem v neděli oběhl Pražské optiky. Nožiček pasujícím k brýlím jsem viděl celé hromady, ale nikdy neseděly úplně. Buď se nehodily tvarově rozteči šroubku, a když všechno sedělo, byla ta nožička na obracenou stranu. Jediné které odpovídaly všem parametrům byly nádherný nožičky z titanu, ale za ty chtěli 700 Kč za jednu.  K tomu prodali by jen jen pár, proto bych je radši nosil slepené izolepou. A tak sem nakonec využil 50% slevy na obroučky v Grand optical, kde mi velmi ochotný personál pomohl vybrat nový titanový obroučky. Měli vlastně 2 slevy - pořídil nové obroučky za fantastickou cenu 1150 kaček a teď už jen čekám, že se je snad podaří přebrousit bez poškození. Doufám, že mi ještě pár let vydrží jako parádní ozdobou mého obličeje.

A další šok mi připravili u pumpy. Ještě v sobotu před výletem jsem tankoval za 13.90 a dneska už stoji plyn rovnou 15.90. Jen se děsím toho, že až přijedu příště tankovat,  aby nebyl už za 20 kaček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neko Neko | Web | 14. prosince 2010 v 12:51 | Reagovat

Brýle, benzín, koukám, to je tedy radost. Koukám, že nemajetní lidé by chodili bez slepí a pěšky.

2 Neko Neko | Web | 14. prosince 2010 v 12:52 | Reagovat

*"chodili slepí a pěšky", to "bez" tam nemá co dělat

3 Beldaran Beldaran | 15. prosince 2010 v 0:52 | Reagovat

Já brýle zatím nepotřebuji, ale maminka vždycky pláče, co za ně chtějí. Jsou to vydřiduši a hlavně, jak urzu říkáš, je to prostě potřebná věc, takže se do nich investovat musí, ať člověk chce nebo nechce. Tak ti přeju, aby měli alespoň dlouhou životnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama