Srpen 2010

Počasi

19. srpna 2010 v 13:34 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Tohle léto je na déšť, kroupy a povodně nějaké moc štědré.
A tak taky bude mít hodně velký účet u pojišťoven.
Tuhle mě pobavil titulek v novinkách tím děsivým způsobem, kam ta příroda spěje, že kroupy v Praze budou pro pojišťovny dražší než záplavy na severu Čech.
http://www.novinky.cz/ekonomika/209058-bourka-v-praze-zpusobila-pojistovnam-vetsi-skody-nez-povodne-na-severu-cech.html
Vím to z vlastní zkušenosti. Na dovolené jsem z betonového sklepa čerpal každý den 20 čísel vody, než sem toho nechal, pač se furt vracela. A z našeho potůčku se stala dravá řeka .
A jen co se vrátím domů, tak jedna kroupová přeprška zlikviduje kus Prahy.
My autíčko, ač je taky oťupkované, dopadlo ještě dobře. Známý parkoval na Chodově
a povídal, že z 250 aut tam zbyla jen 4 celá čelní skla .
Kam nás ta příroda žene? A nebo někdo objevil jak ovládat počasí a teď se to zkouší naučit?
Nebo za to může nějaká protivládní organizace sestávající z mimozemšťanů dělajících si tady domácí podmínky?

Macross Frontier

9. srpna 2010 v 0:48 | urzu 7 |  Macross Frontier
Macross Frontier
Serie Frontieru se odehravá v roce 2059 A.D. (po Kristu) na palubě 25 obři imigrační flotily, též známé jako Macross Frontier která se vydala na pouť ke středu Galaxie.

Setkáváme se tu se super hvězdou z Macross Galaxy na svém mezigalaktickém turné Šeryl Nome budoucí hvězdou Rankou Lee a špičkovým pilotem Altem Saotome byvalím hercem Kabuki a bishikem, co se určitě bude líbit holkám. Ti posléze vytvoří klasický Macross trojúhelník tentokrát se spoustou tajemství ukrytých v minulosti a jiné flotile. A taky organizaci S.M.S. na jedné straně a protivníky jménem Varžové na straně druhé. Vypadají jako létající brouk říznutý chobotnici. A tak tu máme opět spoustu velmi akčních vesmírných soubojů mezi S.M.S a Varžy, které jsou proložené spoustou písniček hlavnich hrdinek Šeryl Nome a Ranky Lee tak a připadne jejich duety které tak provazi souboje i jsou perfektně vkomponováni do tohoto soubojového příběhu plného tajemství nejen hlavních postav, které pěkně michaji kartami děje i osudy nejen hlavniho milostniho tria. Ranky Šeryl a Alta.

Mezi 9 a 10 dílem frontou se odehrává celý Macross Zero jako jakýsi pohled do minulosti. Úvod k 10 dílu kde je o tom vtipnou formou točen film,o Macrossu Zero s Rankou a Altem v hlavnich rolich.

Vřele doporučuji shlédnuti Frontier, který se mi zatím z Macrossu libí nejvíc. Jsem u 17 z 25 dílu. Pak Macross Zero a nakonec vůbec ne špatný Macross plus z těch řad, co jsem viděl

Macross Plus

9. srpna 2010 v 0:37 | urzu 7 |  Macross Plus
Macross Plus je sice slabší než Macross Frontier a nebo Macross Zero, alele i tak stojí za zhlédnutí už jen kvůli soubojům hlavních hrdinů. Ať už se perou mezi sebou, bud osobně a nebo to přenáší do vzdušných soubojů svých prototypových strojů. Mecha rvaček svých modifikaci na roboty kdykoliv se potkají, což je skoro denně, protože jsou konkurenčními piloty. Samozřejmě se rvou kvůli jedné ženě a něčemu co se stalo před 7 lety, takže tu máme klasicky macrossovský trojúhelník vlastně ne 4 uhelník. Později se k tomu přidá i jedna šílená umělá inteligence a pořádně zamíchá s kartami děje. Jak to vlastně bylo a začalo a jak to dopadlo, vám neprozradím. Juknu se na to, ale poslední díl je nejlepší. Tam se všechno pěkně a zajímavě vyřeší. Příběh se odehrává v roce 2040 A.D. ( po Kristu) na zkušební základně na planetě Eden a na Zemi v době 30 výročí vítězství v galaktické válce.

V Macrosu Plus jsou to hlavně souboje i když písničky tu taky zazní. Není jich tolik jako ve 
Frontieru, ale zas se jedná jen o 4 dílné OVA s netypickou délkou 40 minut na díl.

Prázdniny II

7. srpna 2010 v 1:26 | urzu 7
Prázdniny II
Aneb propršená dovolená.


Tak zatím nejvýraznější rys mé dovolené je dešt a  bouřky. 

První  dovolenkový  víkend  propršel  a  pak  přišel Advik se svým optimálním počasím
pro pořádaní programu i venku  a taky aby se slavnost Matsuri pěkně vyvedla. Prostě počasí nám přálo,a stalo při nás
aby si to mohli všichni pěkně vychutnat v tom nejlepším letním počasí.

Ale jako všechno pěkny a zajímavý i Advik skončil  a po návratu na dovolenou zas  se vrátil i déšť a bouřky a  zatím s kratšíma přestávkami  prší už od pondělní  noci  a nějak nechce přestat. Předpověď nám slibuje jen další déšť a bouřky tak snad se aspoň poslední týden trošku povede a bude zas teplo a slunečno.Zatím jen koukám jak padají provazy deště z oblohy na zem která to už nestíhá  pohlcovat a kanalizace je tak přeplněná že místo dovnitř a pryč teče zpátky ven a tak se to jak lavina z vody řiti po silnici z kopců do údolí.Máme tady potůček sotva  5-10cm vody a liny až hruza ale dneska z něj po tom několikahodinovém maratonu dešte byla rozvodněná řeka s metrovou hloubkou a temně hnědou vodou z poli a která se s ďábelskou rychlosti a hukotem lila korytem se svému cili kde si v dálavách.
Vsadím se že až mi skonči dovolená a nastane zas pracovní kolotoč
vrátí se nám i letni vedra s teplotami kolem 33 stupňů , jaké byly před dovolenou,asi si slunečné počasí taky vzalo dovolenou. Aby načerpalo sil a
ještě do podzimu nám zařídilo pěkně slunečné počasí
abych se mohli trošku ohřát na sluníčku, které se pak
jako každý rok na zimu za odstěhuje za protinožci. 

Ted už jsem jen zvědav jaký počasí nám přinese barevny podzim a bila zima  když je Léto  je  jak na houpačce  mezi pouštními  vedry a tropickými bouřemi . No nezbývá než se nechat překvapit 

Advík 2010

4. srpna 2010 v 23:17 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy

Advík 2010 byl zatím největší událost v historii Advíku a možná i anime conu všeobecně.
Byl na největší škole a měl jednu školu vyhrazenou pro spaní a nejvíc organizátorů na všech úrovních.
Nejvíc návštěvníků, nejvíc programových linii a přednášek a přednášejících.
Návštěvnost byla 2050 z toho 1200 předem přihlášených.
Z mého pohledu modrého orga byla organizace zatím nejlepší a celkem bezproblémová.
I návštěvnici vypadali nadšeně, spokojeně a tak byl Advík podle mě úspěšný.
Všechno co návštěvník potřeboval vědět se dozvěděl na recepci či infostánku,
neboi na místní wifi síti Advíku pro návštěvníky. Myslím, že díky nadšené a nikdy nekončící práci organizátorů všech barev i pomocníků, pro které začaly přípravy už 19. 7., se podařilo vytvořit zatím nejlepší Advík.
Nemohu posoudit přednášky, jako organizátor sem jich moc nestihl, ale ty co jsem viděl aspoň částečně anebo se na nich podílel jako technický suport, byly perfektně připraveny. Podle mě měl úspěch alespoň podle počtu návštěvníků na nich.


Program samozřejmě neprobíhal jen ve škole, ale i na přilehlých pozemcích, kde byl Improvizovaný cirkus se svým výborným programem, včetně velmi oblíbeného malování na obličej, Fireshow či Malé divadlo kjógenu se svým perfektním programem,a také slavnost Matsuri určená nejen návštěvníkům Advíku.

Samozřejmě Advík to nejsou jen přednášky a diskuze, ale i pokec se starými známými, ale i poznáváni nových známých či reálné setkáni s online kamarády. K možnosti lepšího seznamování, byly na Info stánku připraveny žluté pasky přátelství.
Když je člověk jen návštěvník, tak nikdy nepozná jak velká organizační práce za tím je, proto je organizace sice velice náročnou práci, která za to ale stojí. Když pak člověk vidí ty spokojené a nadšené návštěvníky plné nových dojmů. 
Fotky zatím nebudou, pač sem si zapomněl fotak na Info stánku a je zatím zabalen ve věcech Advíku, takže kdo si počká, dočká se jich. Zatím přidám jen ty z mobilu.