Červenec 2010

Prazdniny

28. července 2010 v 8:33 | urzu 7
"Miluji Prahu o prázdninách"
Je jak ementál před srdečním kolapsem. Všechny hlavni tahy jsou děravé, opravují se a objízdné trasy se stávají parkovišti. Zkuste se pak někam dostat. Jak prohlásil jeden řidič kamionu u nás v práci: "Jedu od hranic ku Praze 4 hodiny, ale dostat se k vám přes Prahu mi zabralo "jen 5 hodin"" :-)
Naštěstí navigace zná i ty nejzapadlejší cestičky a tak jsme se vždycky dostali, kam bylo potřeba. Řidič pozná nová a neznámá zákoutí Prahy a auto se proplétá křivolakými uličkami líp než návěs.

Když se k tomu přidají taková tropická VEDRA, jaká byla, že i silnice se kroutí a hrbí, je to pak opravdu zábava. Buď se člověk opéká a vaří ve vlastní šťávě v práci nebo se snaží usnout, aby se vyspal do práce těšíc se na dovolenou až si je bude moci užít. Nakonec mu se začátkem volna začne lít jak z konve a teploty zmizí, jak by je někdo zamlátil kladivem do země.

Vemte si třeba Advík. Když jsem byl ještě navštěvník, nikdy jsem si neuvědomil, kolik práce s tím je. Teď, když sem modrý a Advik řidič, teprve vidím, co je za tím práce, tisíců hodin a stovky proježděných kilometrů.

Další ročník začíná už za 2 hodiny a bude trvat až do pondělí. Bude to zatím ten největší Advík, který kdy byl!
Přijdte se podívat na tu krásu sami. Pokud už nemáte vstupenky zamluvené skrz naší úžasnou registraci, rádi vás zaregistrujeme.
Neváhejte udělat spolu s ostatními z Advíku, tedy nejen s orgy, ale i s návštěvníky, tu největší a nejlepší akci tohoto léta, ne-li rovnou roku.

Koník

12. července 2010 v 0:16 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Dneska v noci jsem měl zelenou návštěvu. Přistála mi na lustru 10cm zelená kobylka a to v Praze ve 4. patře. Když jsem naposled viděl koníka, bylo to na poli. Netušil jsem, že se může dostat tak daleko a vysoko větračkou dovnitř na návštěvu. Chvilku poseděl na lustru, pak někam dezertoval a byl chvíli loven. Dokonce se mu podařil i jeden nálet do mých vlasů. Po chvilce honění byl přeci jen chycen. Chvíli postál modelem, byl vyfocen a vystěhován na parapet, aby zas mohl navštívit někoho jiného.
Fotky pod perexem

Reklama pro SBJ

11. července 2010 v 23:39 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Máte webové stránky? Máte na nich odkaz na náš komiks http://www.svetbezjmena.net/ ? Ne?! Chyba!
Pokud ji ale napravíte, nakreslím vám chibíka nebo nějaký drobný obrázek, prostě výměna odkazů za úplatek!
(Protože očividně nejen kuře, ale ani fanoušek komiksu zadarmo nehrabe.)

Pozvěte všechny známé co mají webové stránky, ...ať se ukreslím Razz
- Lys

Citace Lysandry

Ja to už mám tuhle pěknou kočku.
Je pod perexem.
Tyhle stranky mužu jen doporučit jsou moc pěkně udělany ,a jejich komiksy za to opravdu stoji
zaskočte a nakoukněte a určitě mi date za pravdu.


Modem

11. července 2010 v 23:13 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Tak sem dal tuhle před měsícem do opravy modem a za měsíc jsem se dozvěděl tohle.
Způsob vyřízení: Oprava - Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou

tohle mně pobavilo, když mi vrátily
z opravy . :-)
A tak mám 2 roky záruky navíc.
Ale zas na druhou stranu jsem radši za výměnu protože, pokud se nevyplácí to opravovat, tak je to fakt jednodušší vyměnit. Já to
radši, než aby mi dali, obrazně řečeno, na ten šmejd náplast a vrátili mi ho.ale tak i tak stejnak nechají člověka
měsíc čekat jak to dopadne Smile.A on zas přestal za týden či za měsíc fungovat
jako to děla můj
telefon.
Už je po 3 v servisu. Nějak nemůžu natrefit na funkční kousky. Ale to je zas jiný příběh.

Švédská midsummer party

1. července 2010 v 20:03 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Tak jsem byl pozván na švédskou midsummer party na oslavu nejdelšího dne v roce a měl jsem opět možnost procvičit si své základy angličtiny. Byla tam opravdu mezinárodní společnost - vedle švédských hostitelů, Čechů a Slováků i Newyorčané.
Víte, jak v anglicky hovořící společnosti poznáte Čechy? Třeba když překládáte mámě a oni se přidají. Jinak se mluvilo většinou jen anglicky.
Bylo tam spousta zábavy, tančení i tradičního jídla a pití. Viz překlad od Warrion.
Samé švédské speciality pro tento svátek většinou z Ikey, ale i výtečný sýr přímo ze Švédska. Jahody se šlehačkou byly nejlepší hnedka po sýru.
Také se tančilo a zpívalo, tedy spíš přizvukovalo do švédštiny. Dokonce maji i picí song (Drinking song - Snapsvisa SKÅL! (Na zdraví!)). No, prostě zábava na celé odpoledne a kus noci.

Midsummer party (Midsommarafton a Midsommardagen)

Je to jeden z nejvýznamnějších svátků ve Švédsku a pravděpodobně nejvíc "pouze švédský", pokud jde o způsob jeho slavení. Hlavní oslavy se konají v pátek a tradice zahrnuje stavbu a tanec kolem obří májky. Ještě než se májka zvedne, je celá pokryta květinami a zelení. Stavba a tanec kolem májky (majstang nebo midsommarstang) je velmi populární nejen mezi rodinami. Tanečníci poslouchají tradiční/lidovou hudbu a někteří dokonce nosí tradiční kroje. Mnoho jich také má věnec z polního kvítí (resp. prostě divoce rostoucích kytek XD). Na jídelníčku jsou první brambory, marinovaný sleď, pažitka, kysaná smetana, pivo, křupky a první jahody. Důležitým prvkem jsou také pijácké písně; mnoho lidí hodně pije.

Warrion moc děkuji za překlad.

Scandinavian drinking song - Snapsvisa
Helan går
Sjung hopp fadder allan allan lej
Helan går
Sjung hopp fadder allan lej
Och den som inte helan tar
Han heller inte halvan får
Helan går
(Drink)
Sjung hopp fadder allan lej
SKÅL!