První škrábanec

25. února 2010 v 0:43 | urzu 7 korektor lady Amater |  Perličky aneb moje kecy
První škrábanec

Tak moje plechová beruška už má první škrábanec. Jel jsem si něco zařídit a našel jsem si pěkný místo. Zacouval jsem, otočil jsem hlavu, abych si zamknul převodovku, a cítím, jak se auto zhouplo. Otočím hlavu a vedlejší auto mám ve dveřích, které si to šine zpátky na parkovací pozici. Ta slečna či paní se mi začala omlouvat, že si mě vůbec nevšimla, že viděla odjíždět auto, ale už si nevšimla, že tam nacouvalo jiný auto. Tak mám promáčklé dveře na místě řidiče. Ten poškrábaný lak na tom černým metalickém laku je jako pěst na oko. Tak jsme začali hledat a vyplňovat každý svůj papír o nehodě, a pak jsme si je prohodili a vypsali svoji polovinu. Na tom druhém papíru nejvíc času nám zabralo zjistit jméno ulice. Samozřejmě než jsme to vypsali a rozloučili se, tak mi zavřeli obchod a mohl sem jet akorát tak domu.
Do obchodu jsem musel zajet odpoledne, kdy jsem taky málem přišel o auto. U nás jsou 3 jízdní pruhy, koleje a další 3 pruhy. Já zrovna stal na kolejích a čekal, až odjedou ti, co jedou rovně, protože tam není moc vidět přes ty, co odbočují. Mají ještě červenou a najednou se vedle objevilo auto, aniž by brzdil, udělal oblouček, objel mě a vjel do cesty rovnou dvěma autům. Naštěstí a díky dobrým brzdám, zastavil cenťák od dveří, jinak by smetl i mě, který čekal, až budu mít volno.

A aby toho nebylo málo, tak jsem při placení nákupu zjistil, že karta už je více méně nefunkční. Naštěstí ji bude teprve končit platnost, proto půjdu vyměnit nefunkční kartu za jinou.
Naštěstí si tam jen chvilku počkám.

A do třetice mi přišel účet za telefon na 1400. A to jsem si myslel, že prosincový účet na 1200 byl enormní. Trochu vysoký učet jsem čekal, ale tak horentní sumu za leden, rozhodně ne. Byl to pro mě šok, Prý jsem prokecal 140 minut - já, který většinu hovoru ukončím pod minutu, ale bude to asi pravda. Když jsem 15.1 vymazával volaný čas, bylo tam asi 130 minut, ale to jsem si ještě naivně myslel, že sem to zapomněl o měsíc dřív vymazat. Nezapomněl! Tento učet je toho důkazem.
Budu se muset krotit, protože obvykle mám účet jen za 300-400 kaček.
Tak snad už jsem si smůlu zas na chvilku vyčerpal a bude klid.
I když jeden nikdy neví, já jsem na smůlu snad magnet! Nebo mě má rada a zahrnuje mě svou přízní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Herb Herb | Web | 25. února 2010 v 19:32 | Reagovat

Oj, tomu říkám účet. Jednou se mi podařilo natáhnout účet telefonu až přes 2000, ale to nebylo voláním, ani posíláním SMS, ale tím, že jsem v nevědomosti vlezla v zahraničí na internet v mobilu. Jelikož je tam jiný systém, stačí pár vteřin a naskakují nuly. Milé se to dozvědět POTOM.

Jinak k té nehodě, "shit happens." Bohužel. Myslím, že ta paní/slečna si to asi bude dlouho vyčítat. O nás si totiž v takovém případě někteří řeknou něco jako: "Jo, ženská..." nebo "Žena za volantem = auto bez řidiče," takové svědomí bych nést nechtěla...
Ale nikdo není neomylný a tentokrát to bohužel odneslo autíčko. Snad nebude přelakování moc drahé.
Je fakt, že blázni za volantem jsou nebezpeční všeobecně - jak muži, tak ženy. Nechápu, komu je pět minut ušetřenýho času milejší než vlastní zdraví. Alespoň, že tentokrát tě nesejmuli.

2 Tatsume Tatsume | Web | 26. února 2010 v 11:02 | Reagovat

Tak tomu se říká smůla. Zvláštní, že se vždycky semele víc nepříjemných věcí najednou, ale příjemné se objevují jen sporadicky. Budu parafrázovat Herb, ale dokud nejde o život, jde o ho..o.

K tvému zážitku na kolejích: Bezohlední řidiči už mi začínají lézt krkem. Včera mě jeden předjel na nepřehledné křižovatce, kde přejíždíš trojpruh a ani nezastavil na stopce. A aby toho nebylo málo, náklaďák mě málem stlačil přes svodidla na mostě přes Orlík, jenom proto, že je tam rychlost omezená na 30 za hodinu a já jezdím podle předpisů. Blb jeden cvičenej!
Někdy bych chtěla bejt policajt, jen pro tu srandu  - hodit na střechu majáček a skásnout je o pár tisícovek a pak sledovat ten jejich výraz.:-D
Nejsmutnější je, že když tihle zaviní nehodu, tak to za ně odnese někdo jinej. Potkat toho magora, co mě předjel, vysypanýho v pangejtu, nebo rozbitýho o strom, tak mu snad půjdu upravit úsměv. :-D

3 urzu7 urzu7 | Web | 5. března 2010 v 14:32 | Reagovat

Jo jo přesně tak Tatsume .
unas jsou semafory 300 od sebe.
a někteři motorkaři tam dokažou vyvinout 100km/h a na zadnim kole a ty nej otrlejši kašlou i na tu červenou. :-x
A to jsou tady u nas na semaforech kamery  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama