Únor 2010

Storycon-2010

25. února 2010 v 22:15 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy

Vazeni a mili pratele a fanousci fantasticke (a sci-fi) literatury a kinematografie, timto si Vas dovoluji pozvat na prvni rocnik akce nazvane StoryCon, ktere se uskutecni 13. a 14. Brezna v Praze na Gymnaziu Jizni mesto. Tato akce je zamerena predevsim na pribehy jako takove, kreativni psani, filozofii a psychologii.
Muzete se tesit na besedy s temito autory: Brian Storker, Jan Foukal, Jan Kotouc

Dale se pripravte na spoustu zajimavych prednasek, diskuse, workshopy, japonskou sekci, Zeitgeist day, hudebni hry, konzole, deskove hry, souteze, dalsi zajimave navstevniky a spoustu veselych organizatoru.

StoryCon je poradan ve volnem case fanousky pro fanousky a zaslouzi si co nejvetsi podporu. StoryCon je poradan nekomercne, prakticky bez sponzoru a dotaci.

StoryCon ladime jako maly con v pratelskem duchu a jaky ho budete chtit, tak takovy bude. Chcete-li spolupracovat (letos nebo za rok), ozvete se prosim - mame zajem pripadne uverejnovat novinky i nejake clanky nebo soutez o volnasky, domluvit se na programu, dat vedet zda se podari pozvat nejakeho zajimaveho hosta, spolecne neco vymyslet a
zahajit, ...

To je asi vse, dekuji vam za pozornost a uprimne doufam, ze na StoryCon 2010 prijdete. Pokud byste meli nejake dotazy, nebojte se zeptat! Staci napsat na info@freedombase.net a mi se Vam pokusime co nejdrive odepsat zpatky.

Byly bychom Vam velice zavazani, kdybyste tento email mohli poslat vasim kamaradum a dalsim fanum, ktere by mohl zajimat. Zaroven, pokud mate nejakou svou webovou stranku, byly bychom vdecny za uverejneni odkazu na stranky StoryConu.

2) WEBOVE STRANKY A INFORMACE

Linie StoryCon 2010
http://storycon.freedombase.net/storycon-2010

za Storytellera a ostantni orgy v zastoupeni


První škrábanec

25. února 2010 v 0:43 | urzu 7 korektor lady Amater |  Perličky aneb moje kecy
První škrábanec

Ikonka pro navštevniky

16. února 2010 v 9:58 | urzu 7
Tak mam novou ikonku pro navštevniky
Angi od Angi
diky

Rok Tygra

14. února 2010 v 14:49 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Přeju štastny novy rok tygra všem at je hodně uspěšný.

Happy Valentine´s Day

13. února 2010 v 15:53 | urzu 7

Všem co slavi Valentina pěkně si ho užijte .

Pragocon roku 10

8. února 2010 v 19:34 | urzu 7 korekce Dorry |  Perličky aneb moje kecy
Pragocon 2010

Konečně jsem se dostal i k tomu, abych popsal letošní PGC.

Na letošním Pragoconu jsem chtěl navštívit 3 přednášky.

- Shinobinu přednášku na téma Japonské mýty a pověsti

- Přednášku Amater na téma Psaní historických příběhů

- Grekovu přednášku Jak vycházet s těmi vykopávkami, chci říci se zasloužilou starou generací otaku

Nakonec jsem viděl jen 2 a půl - Amatér začínala i končila, když jsem ještě pracoval.

Ale zase jsem její přednášku měl v kostce a soukromě u večeře, kde se k nám přidala i Nex.

A vzhůru na Pragocon, kde jsme využili klouzavého vstupného tak na hodinku.

Musím říct, že to měli moc pěkně udělané s pár zajímavými nápady. Třeba sloupy byly obalené folií a na tu se teprve lepily plakáty a ostatní. Na zemi měli filcový koberec nalepený na sebe, aby se nepoškodila podlaha tou letošní, už chemicky upravenou, sněhovou nadílkou. Příprava musela dát pěknou práci.

Navštívili jsme přednášku Seb Chum + J. Faltus Mass Effect 2 - design a inspirace, kde byly kromě Mass Effectu skoro všechny známé scifi kousky, mimo jiné Andromeda, Blade Runner nebo Firefly. Pozdravili jsme se se známými a zase běželi domů, protože jsem ráno musel do práce.


Sobota večer

Sobotní večer jsem strávil ve víru přednášek.

Nejdřív Shinobina přednáška na téma Japonské mýty a pověsti. Musím říct, že se jí velmi povedla a byla hodně poutavá a zajímavá. Kdo ji neviděl, může si počkat na Advík - bylo slíbeno, že bude ještě lepší a delší nebo jich bude na toto téma dokonce několik. Tak se nechme překvapit. Nicménĕ Shinobiny přednášky jsou vždycky hodně dobré a poutavě dělané, tak je určitě na co těšit.

Pak byla hodinka volna na pokec se známými a pochování zvířátek. Na krysy a podobné mazlíčky jsem si na conech už zvykl, ale tentokrát to byl červený hádek. Byl velmi přítulný a rád se obtáčel kolem rukou.

Pak byla Grekova přednáška Jak vycházet s těmi vykopávkami, chci říci se zasloužilou starou generací otaku, která byla velmi zajímavá. Jak je u Grekových přednášek obvyklé, trošku se protáhla. Tentokrát nepřišel nikdo, kdo by ukazoval na hodinky, aby už skončil, tak trvala skoro dvě hodiny. Byla o jakémsi generačním rozdílu mezi nováčky a mazáky. Není to myšleno věkově, ale spíš počtem odkoukaných let. Proto jsem byl i já zařazen ještě mezi nováčky. Podle Greka se mazákem stáváte asi po 5 odkoukaných letech. Opravdu tu neplatí oblíbená teze, že ti mazáci jsou takoví polobozi, zasloužilí otaku tam někde v dáli. Jsou to obyčejní otaku, kteří si také rádi pokecají s nováčky. V diskuzi se Grek snažil najít možnou budoucnost otaku v Čechách. Ale musím říct, že já osobně jsem na tenhle problém nikdy nenarazil. Otaku jsou hodně dobrá a milá komunita, otevřená každému, kdo má rád anime, mangu a/nebo Japonsko a jeho kulturu.

A to je tak vše. V neděli skončil program dřív než mnĕ práce. Byl to pěkně připravený con. Díky všem orgům za jejich práci.