Sněži sněži a zase sneži

12. ledna 2010 v 0:31 | urzu 7 |  Perličky aneb moje kecy
Nač jezdit do hor za sněhem a zimními radovánkami a nebo někam navážet sníh, aby se dalo lyžovat.
Tak jako loni v Liberci, tak letos v Praze a vlastně všude je víc než dost sněhu.
Paní zima se rozhodla, že těch nijakých zim už bylo dost a zasypala nás sněhem úplně všade.
Už hodně dlouho nepamatuju v Praze půlmetrový sněhový bariéry a kopce sněhu každých pár metrů.
Poprvé za spoustu let. Podle zpravodajství víc sněhu než letos, bylo před 17 lety. Sypače spustily i radlice a začaly hrnout sníh a vytvářet sněhové bariéry, do kterých se pak pěkně zapadá, když člověk někam jde. I ježděni teda spíš klouzáni po silnici, a nebo jízda v kolejích hlubokého sněhu, kde ještě nebyly a sněhu je tam dost a nebo parkovaní je hotova lahůdka, protože u krajnic je toho bílého svinstva nejvíc a tak je míst na parkovaní ještě míň než obvykle a auto se tam většinou zahrabe. Včera i dneska jsem parkoval 10x, než jsem se vešel na parkovací místo tak, abych nikde nečouhal do silnice a kdybych si chodník nezametl sám, tak se ani nedostanu ke vchodovým dveřím.

Ale zas dětem sníh přináší spoustu radosti. Byl jsem o víkendu sáňkovat s neteří, teda spíš jsem byl tažným koněm u sáněk, protože bylo jednodušší ji do kopce vytáhnout na sáňkách, než aby šla pěšky.
Ale ta radost jakou mněla ze sněhu a sáňkovaní vyvážila veškerou tu námahu a mokré oblečeni.
A hádejte, co jsem dělal prvního, když jsem se ráno doklouzal do práce a zahrabal se na parkovacím místě. Odhazoval jsem hromadu metr * metr sněhu spolu s kolegy.
Jo nějaká velmi inteligentní a milá duše nahrnula sníh před dveře garáže a tak nemohla ani vyjet Desta s hrablem, aby uklidila ty závěje ze dvora a mohly vyjet návěsy na svou cestu. A další sedí u nás na autovrátnici.
On vidí, že se návěs snaží vyjet už po třetí a ten blb mu nechá závoru dole a to na něj ten řidič troubí a bliká světly už zpod kopce a on ji stejnak nechá dole a tak musel zabrzdit a zas si to odklouzal dolů. A pak pustí na neuklizený dvůr 5 návěsu a to ještě dřív, než tamten mohl vyjet a pak všichni klouzali, než se ten sníh shrabal a uklidil. A zas nám tu pěkně sněží a ještě prý začne pořadně mrznout.
To se máme na co těšit, až ta břečka, co zbyla po sněhu na silnicích, ještě zmrzne a o chodnících ani nemluvě.A tak buďte všichni opatrní, ať si na tý nadílce ještě neublížíte a přežijete do Jara ve zdraví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neko Neko | Web | 12. ledna 2010 v 19:11 | Reagovat

No jo no, sníh. :-)

Váš řidiče lituju, jezdím radši MHD. Je to někdy jak v konzervě se sardinkama, ale zas nemusím nic vykopávat - a jak koukám na naše zasypané auto, tak bych snad radši šla i pěšky.
Zato ale dostat se do školy je umění. Včera mi úplně zrušili dva spoje a třetí jel se zpožděním - na zkoušku jsem samozřejmě dojela pozdě, a to jsem dokonce vyjela kvůli tomu sněhu o dost dřív. A nakonec jsem nebyla jediná - všechny vlaky měly minimálně 20 minut zpoždění. A to jsem tam nebyla v pátek a neděli, kdy chumelilo nejvíc - situaci v těchto dnech a mezi nima si radši nepředstavuju.
Dneska jsem dojela luxusně jen s 20 minutovým zpožděním, ale vyjela jsem opět dřív, tak tentokrát jsem to na zkoušku v pohodě stihla.

Popravdě, když jsem byla malá, tak takhle sněžilo v zimě úplně normálně a nemám pocit, že by byla někde kalamita, že by toho byly plné zprávy a lidi by se kvůli tomu nemohli dostat do práce. Spíš mi přijde, že města jsou na tuhle situaci prostě naprosto nepřipravená, ne-li na to kašlou, a proto ten katastrofální stav. Jenomže ne, tady se chystá na sníh a led, až když napadne min. 20 cenťáků a několik dnů se to uleží a ušlape. Mamka si kvůli tomu málem zlomila ruku - jsem myslela, že půjdu někomu za to taky něco zlomit. Alespoň zastávky posypaný bejt mohly, safra... hlavně, že je hromada nezaměstnaných.

Zase to moc žeru, pardon. :-x

2 urzu7 urzu7 | 13. ledna 2010 v 13:41 | Reagovat

Jo jo je spousta nezaměstnanych co by mohly něco dělat  :-D
ne ne  mně se to libi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama