SLAYERS - HISTORIE- GEOGRAFIE

30. dubna 2007 v 10:17 | Kaname |  Slayers aneb Lina postrach banditu
Bitva mezi Ceiphiedem a Shabranigdem
Před věky, kdy byly stvořeny sféry, začala bitva mezi Drakem Ceiphiedem a Rubínookým Shabranigdem. Nikdo neví, jak dlouho se tyto moci mezi sebou meřily, ale zřejmě se tento boj odehrál před 5000 lety. Rubínooký Shabranigdo byl roztříštěn na sedm kusů, zatím co Ceiphied se potopil do Oceánu Chaosu. Shabranigdo však nebyl zničen, byl pouze oslaben. Ceiphied po sobě však také něco zanechal - své čtyři části. Byl to Zemní Dračí Král, Vodní Dračí Král, Ohnivý Dračí Král a Nebeský Dračí Král. Ti měli za úkol chránit svět před Rubínookým Shabranigdem. V ostatních světech boj ještě zdaleka neskončil.
Kouma-sensou (Boj o vzkříšení Krále Démonů)
Jde o boj mezi Vodním Dračím Králem a Králem Démonů Severu. Tato válka byla způsobena Hellmasterem Fibrizzem před 1000 lety. Na začátku bitvy zaútočily Obludy (Mazoku) na Draky obývající Dračí Štít. Démoni stále zvyšovali svůj útok, což je důkazem toho, že Hellmaster nijak nespěchal s útokem na Vodního Dračího Krále. Jak se zdá, právě toto probudilo Rubínookého Shabranigda, který vypustil své části mezi lidi...
Tento plán také vyšel. Jeden ze sedmi částí Shabranigda byl vzkříšen, Král Démonů Severu, který pak vyhlásil válku Vodnímu Dračímu Králi. Obludy pak stvořili "božskou-plovoucí plošinu" tím, že umístily Hellmastera Fibrizza, Deep Sea Dolphina, Velkou šelmu Zelase-Metallia, a Dynast Grausherra na sever, jih a východ a na západě na vrcholek Hor Kataart, kde sídlí Vodní Dračí Král. To Vodního Dračího Krále oslabilo. Užitím Draka Chaosu jako média Králi Démonů se podařilo vyrovnat rozdíly mezi 1/4 Ceiphieda a 1/7 Shabranigda.
Na konci však byl Vodní Dračí Král poražen, ale zároveň Král Démonů zůstal uvězněn na Horách Kataart. Tahle obrovská bitva zasáhla jak mezi lidi, tak mezi elfy, Draky a Obludy. Jako výsledek této bitvy byla síla Bohů, která představovala jednu z mála zbraní proti Obludám, ztracena.
ČASOVÁ OSA SLAYERŮ
Před x lety
Rubínooký Shabranigdo a Drak Ceiphied spolu bojují.
Před zhruba 5000 lety
Shabranigdo je rozdělen na sedm částí. Drak Ceiphied po sobě zanechává čtyři fragmenty svého já a potápí se do Oceánu Chaosu.
Před zhruba 1000 lety
Hellmaster Fibrizzo vyvolává Boj o vzkříšení Krále Démonů. Během této doby se probouzí sedm částí Shabranigda. Společně s Obludami Démoní Král Severu zaútočí na Vodního Dračího Krále na Horách Kataart. Král Démonů sice zvítěží, ale nemůže hory Kataart opustit.
Před 120 lety
Kouzelná šelma Zanaffar se zjeví v Sairaagu, ale je poražen hrdinou vlastnícím Světelný Meč.
Před 20 lety
Dirus II., vládce království Dirus, zaútočí na Krále Démonů Severu. Jeho armáda je poražena a Dirus sám je zaklet hrozným Raugnut Rusyavuna.
současnost
po Smrti Fibrizia dojde ke zrušěni Magické Bariery oddělujicí Svět Liny a vnejší svět
konec NEXT začatek TRY Invaze Liny a ostanich do vnějšiho světa nemagie
seznámeni s Filii a Valgavem a opět záchrana světa
Známé osobnosti v historii
Mág Shaazard Lugandi
Ostatní mágové ho nazývají "Velkým." Zhruba polovina magických pomůcek, která je ve světě k dostání, je vytvořena právě tímto čarodějem.
Mág Luo Glaon
Jeden z Pěti Velkých Mudrců. Svůj život zasvětil výzkumu v zájmu Bílé Magie.
Mág Lei Magnus
Legendární mág, který stvořil kouzla jako je například Dračí Binec a Nárazová Vlna...
Rudý kněz Rezo
Další z Pěti Velkých Mudrců. Zařekl se, že nebude sloužit království a bude pomáhat jen těm, kteří to potřebují a které potká při svých cestách zeměmi. Znovuzrození Rubínookého Shabranigda byl Rezovým kamenem úrazu...
- GEOGRAFIE-
Země, města, městečka a vesnice
Linin svět je rozlohou zhruba stejně velký jako Evropa. Tento svět je dále rozdělen na země (říše, federace apod... většinou však monarchie), ale nikde nejsou jasně stanoveny hranice těchto zemí, protože hlavní města jsou obklopena velkými městy, která jsou propojena se sítí dalších větších a menších měst, která se prolínají s dalšími městečky a vesnicemi. Avšak dále od cest a vesnic jsou neobydlené hory a lesy, u kterých je však také nemožné stanovit nějaké hranice.
Místa důležitá v příběhu Slayerů
Zefielia
Rodné městečko Liny Inverse. Vlastně je to město, odkud pochází mnoho hrdinů a slavných lidí. Pro vrahy a špehy je nemožné pracovat v tomto městě, jejich úspěch je vždy nulový. Dokonce se říká, že zde Rytíř Ceiphiedu někde pracuje jako obyčejný číšník. Tahle země je jako stvořená pro výcvik odvážlivců.
Hory Kataart
Původně to byla posvátná hora hlídaná Vodním Dračím Králem, ale po Boji o vzkřísení Krále Démonů se z těchto hor stalo sídlo Krále Démonů Jihu. Také se zde nalézají Dimos Dragons (Draci Dimos - ten překlad zní stupidně).
Sídlo Rubínookých pánů
Hellmaster Fibrizzo vládne Poušti zničení, která leží na východ od hor Kataart. Směrem na západ od tohoto pohoří je území Deap Sea Dolphina, Wolf Pack Island, směrem na jih obývá zemi Zelas-Metallium. Dynast Grausherra osídlil území na sever od hor Kataart.
Mapa a vysvětlivky
Barvy
Zelená - království
Světla růžová - říše
Tmavě růžová - vévodství
Žlutá - neznámé území
Světle modrozelená - jiné území
Zeměpisné body
1 - Atlass (Atlas City)
2 - Sairaag
3 - Seyruun (Saillune), hlavní město bílé magie
4 - Mane
5 - Vezendy
6 - Gyria
7 - Dračí plošina (Dragon's Peek)
8 - Bezeld
9 - Solaria
10 - Telmoord
11 - Krimzon
12 - Království Zefielia
13 - Pás pohoří Kataart
a ješte jedna letecká
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tomgum tomgum | Web | 4. května 2007 v 15:11 | Reagovat

dobré..pěkně všechno dohromady..

2 Piolos Piolos | E-mail | 12. května 2007 v 15:29 | Reagovat

Uz nevim, jak to presne bylo, ale chybi zde velmi dulezita zminka o magicke bariere, ktera nedovolovala nikomu se dostat do vnejsiho sveta (Lina zila uvnitr teto bariery), bariera byla prolomena az na konci 2 serie (zabitim toho velkyho zmetka :) ) a cela 3 serie je prakticky ve vnejsim svete. Prave diky bariere se ve vnitrnim svete tak rozvinula magie, zatimco magove ve vnejsim svete jsou radi, kdyz vyvolaji Lighting  (nebo jak se tomu svetlu rikalo) ;).

3 katka katka | 2. června 2009 v 14:28 | Reagovat

fakt super blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama