šamanismus -> Magie Země

29. dubna 2007 v 22:56 | Kaname |  Slayerská Magie

Slayerský šamanismus -> Magie Země (Chi Kei)

Zde vyučuje Zelgadis Graywords.
Šamanismus (Seirei Majutsu)
Šamanistická magie čerpá svou sílu z pěti elementů. Zdrojem její moci je Vzduch, Země, Voda, Oheň a Duch. Zaříkadla tohoto druhu patří mezi ty vůbec nejpoužívanější. Téměř každý mág ve Slayerech je používá. Ale nejlepší představitel šamanistické magie je Zelgadis Graywords.
Magie Země (Chi Kei)
Tenhle druh šamanismu má co dělat s kouzly, která manipulují se zemí a kameny. Nejvíce se používá v boji proti tvorům vázaným na zem. Nepůsobí ale na stvoření zdržující se ve vzduchu. Je účinné třeba proti golemům apod.
Dill Brando
Tohle kouzlo způsobuje, že půda pod nohama cíle vybuchne a vyhodí objekt vysoko do vzduchu. Většinou ale výbuch není tak bolestivý jako ten dopad na zem. Mág může upravovat účinnost kouzla, takže tohle zaříkadlo nemusí sloužit jen k zraňování... Dá se použít i k probouzení lidí ze spánku. (Jedno z oblíbených kouzel Liny.)
Mega Brando
Silnější verze Dill Brando. Má větší sílu a také rozsah, takže může zničit více lidí či velkou část budovy. Také slouží k vytvoření husté prachové clony, která sníží viditelnost.
Skučící vítr
Zaklínadlo:
"Neskonalá Matko Země, která chováš život všechen, soustřeď do mých rukou sílu! Skučící vítr!"
Vyvolává lávu z hlubin země a vrhne ji proti cíli. Ztuhne v pevnou zeď, která zablokuje soupeřův útok.
Kamenohrot
Zaklínadlo:
"Země pode mnou, podrob se mé vůli! Kamenohrot!"
Tohle zaříkadlo vyvolává ze země ostré kamenné hroty, které dokáží doslova prošpikovat svůj cíl. Navíc, lidé v okolí cítí jeho sílu jako zemětřesení.
Nános Bephis
Uživatel tohohle zaklínadla může v zemi hloubit tunely ve jménu vládce elementu země Bephise. Ale nedá se to použít na materiály, jako je kov nebo dřevo...
Vigas Gaia
Způsobuje zemětřesení, jehož velikost závisí jen na mágovi, který jej vyvolává. Může být tak silné, aby strhlo celou budovu nebo tak slaboučké, aby odhalilo průchod ve skále...
Voo Vraimer
Využívá sílu vládce zemního živlu Bephise a vytvoří několi kamenných golemů. Golemové budou bezhlavě poslouchat svého mistra, nemají nějak výjimečnou inteligenci. Tohle kouzlo teda může vytvořit golema a nebo rozpohybovat kamennou sochu.
Mega Voo Vraimer
Silnější verze Voo Vraimer. Zaříkadlo, které je jednodušší na zvládnutí a zároveň umožňuje kontrolovat mnohem větší typy golemů. Také může golemovi vytvořit nějakou tu omezenou inteligenci, ale tím pádem je tu i možnost, že golem přestane pána poslouchat.
Voo Vraimer Special
Autor? Kdo jiný než Lina? Ovládne blok kamene a vytvoří na něm ornamenty. Nepoškodí se tak ani kámen, ani lidská ruka.
Voo Raiwa
Kouzlo používané Nagou. Vytváří kamenné dračí golemy. Ale je na to třeba veká praxe.
Golem
Slaboučké koulo, které na chvíli umožní vytvořit ještě slabšího golema. Takovíhle golemové se používají spíše na odlákání pozornosti, než k boji.
Šedá bomba
Pracuje jen pokud se mág dotýká země. V celém okolí pod nohama oběti se vytvoří statická vlna. Její velikost závisí na vůli čaroděje.
Zákopová vlna
Může způsobit velkou podzemní explozi a tím pádem i velké škody. Není fixováno na zem nebo půdu.
Blade Haut
Mág přenese schopnosti země do zbraně. Zbraň pak může vyslat velkou statickou vlnu proti nepříteli. Funguje jako řízená střela. Může sledovat svůj cíl.
Zlomení země
Zneutralizuje všechnu zemní energii v okolí. Znemožní použití golemů a navíc zastaví zaříkávání ve jménu Bephise.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama