Recenze na Oh! My Goddess

1. dubna 2007 v 21:24 | urzu 7 |  Oh! My Goddess
Recenze na Oh! My Goddess od Beldaran Ma oblíbená Manga dik Beldaran
Chodit s někým je dost složité i v normálním životě. Člověk nesmí zapomenout na různá výročí, svátky, neřkuli ignorovat Valentýna. Prostě musí se myslet na všechno a musí se i něco obětovat, aby všechno dopadlo dobře. Tak to funguje ve vztahu s běžnou dívkou. Teď si ale představte, jaké to musí být, když chodíte s bohyní...
Přesně tohle se povedlo Keiichimu. Jednoho dne seděl v ubytovně a zvedal za své starší spolužáky telefony. Protože měl hlad a doma nebylo nic k jídlu, pokusil se objednat si jídlo z restaurace, ale ejhle. Namísto do restaurace se dovolal do Goddess Assistance Agency (volně přeloženo jako Agentura božské pomoci). Než se nadál, vykoukla na něj ze zrcadla hezké dívka. Představila se jako bohyně první třídy Belldandy a oznámila Keiichimu, že mu splní jedno přání. Keiichi to všechno považoval za vtip od svých starších spolužáků, a protože neměl moc štěstí s děvčaty a Belldandy se mu moc líbila, přál si, aby s ním bohyně jako ona zůstala navždy. A Belldandy mu jeho přání splnila. Od téhle chvíle by je už nikdy nic nemělo rozdělit. I když se o to samozřejmě spousta lidí pokusí.
Myslím, že nemá cenu tady děj tohoto anime nějak podrobně pitvat. Ah! My Goddess, v japonštině Aa! Megami-sama a do češtiny volně přeloženo jako Ach! Má Bohyně je všem otaku známý asi jako Esmeralda fanouškům telenovely. Příběh o vztahu stydlivého Keiichiho a milé, laskavé a obětavé Belldandy je jedna z nejznámějších romantických anime komedií. Manga poprvé vyšla v roce 1989 a od té doby se těší velkému zájmu.
Podle mangy udělali tvůrci nejprve pětidílnou OVA sérii (1993). Pak vznikla graficky i dějově odlišná série The Adventure of Mini-Goddess(1998-1999). Následoval film (2000). A až pak, v roce 2005 vyšla první televizní série, a v roce 2006 její pokračování. Takhle to šlo po sobě, co se roků vydání týče. Co se příběhu týče, je to zase úplně jinak. Ona pětidílná OVA je vlastně zhuštěná první řada. Pokud se na anime chcete kouknout a opravdu ho vidět do nejmenších podrobností, doporučuji spíš první sérii, pak druhou. Filmek a Mini-Goddess bych nechala až nakonec kvůli odlišné grafice.
Tohle anime se mi strašně líbilo. Krásná grafika. Skvělé postavy, zvláště Belldandiny sestřičky Urd a Skuld. Ty neměly chybu. Já jsem si z nich oblíbila především Urd. Hudba, ta mě z počátku trochu šokovala, kolikrát opening začíná hrou na dudy? Ovšem i na tento keltický styl jsem si rychle zvykla a zalíbil se mi. A především mě potěšilo zapojení germánské mytologie. Když jsem slyšela slova jako Fenrir, valkýry, Sleipnir nebo Midgard, úplně jsem se tetelila blahem. Také mě zaujal byrokratický systém nebe, v jehož středu je počítačový systém Yggdrasil (rovněž mytologie) a viry, které ho napadají, a mají podobu králíka skříženého s pavoukem. Ah! My Goddess vám mohu vřele doporučit, je to anime, které stojí za to vidět.
žánr: romantická komedie
počet epizod:
Ah! Megami-sama OVA ( 4 x 30 min a 1 x 40 min )
Aa! Megami-sama The Movie ( 105min )
The Adventures of Mini-Goddess ( 48 x 8min )
Aa! Megami-sama TV ( 26 x 24 min) 2 díly jsou speciální
Aa! Megami-sama TV2: Sorezore no Tsubasa ( 24 x 24 min)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danika Danika | E-mail | 2. dubna 2007 v 18:23 | Reagovat

Nááádherná recenze, moc povedená!

2 urzu7 urzu7 | 2. dubna 2007 v 19:26 | Reagovat

taky je Beldaran ja si ji jen pujčil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama